منابع آزمون کارشناسی ارشد فنی مهندسی

منابع آزمون کارشناسی ارشد فنی مهندسی, منابع کارشناسی ارشد فنی مهندسی, منابع آزمون ارشد فنی مهندسی, منابع ارشد فنی مهندسی, منابع ازمون کارشناسی ارشد فنی مهندسی, منابع ازمون ارشد فنی مهندسی, منابع کنکور کارشناسی ارشد فنی مهندسی, منابع کنکور ارشد فنی مهندسی

منابع آزمون کارشناسی ارشد فنی مهندسی

منابع آزمون کارشناسی ارشد فنی مهندسی, منابع کارشناسی ارشد فنی مهندسی, منابع آزمون ارشد فنی مهندسی, منابع ارشد فنی مهندسی, منابع ازمون کارشناسی ارشد فنی مهندسی, منابع ازمون ارشد فنی مهندسی, منابع کنکور کارشناسی ارشد فنی مهندسی, منابع کنکور ارشد فنی مهندسی

منابع آزمون کارشناسی ارشد فنی مهندسی, منابع کارشناسی ارشد فنی مهندسی, منابع آزمون ارشد فنی مهندسی, منابع ارشد فنی مهندسی, منابع ازمون کارشناسی ارشد فنی مهندسی, منابع ازمون ارشد فنی مهندسی, منابع کنکور کارشناسی ارشد فنی مهندسی, منابع کنکور ارشد فنی مهندسی

طبقه بندی موضوعی
  • ۰
  • ۰

کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات IT

 

گرایش ها

1 - تجارت الکترونیکی

2- امنیت اطلاعات

3- شبکه‌های کامپیوتری

4 -مهندسی فناوری اطلاعات (IT)

 

ضرایب دروس و مواد امتحانی :

 

در زیر دروس کنکور رشته مهندسی فناوری اطلاعات (IT) را به همراه ضرایب آنها برای هر گرایش (با ترتیبی که مشخص شده شده) مشاهده می نمائید :

 

۱ - زبان تخصصی

 

۲ - دروس مشترک (شامل ساختمانهای گسسته، ساختمانهای داده ها، طراحی الگوریتم، مهندسی نرم‌افزار ، شبکه‌های کامپیوتری )

 

۳_ -اصول و مبانی مدیریت

 

۴ - اصول طراحی پایگاه‌ داده‌ها

 

۵ - هوش مصنوعی

 

۶ - سیستمهای عامل

 

۷ - معماری کامپیوتر .

 

ضرایب به ترتیب دروس عبارتند از :

 

۱ - تجارت الکترونیکی (۱، ۴، ۱، ۱، ۱، ۱و (0

 

۲ -مدیریت سیستمهای اطلاعاتی (۱، ۴، ۱، ۱، ۱، ۱ و۰ (

 

۳امنیت اطلاعات (۱،‌ ۴، ۰، ۱، ۱، ۱و ۱ (

 

۴ - شبکه‌های کامپیوتری (۱، ۴، ۰، ۱، ۱، ۱ و ۱ (

 

۵ - ضرایب همانند گرایش تجارت الکترونیکی

 

دروس دوره ارشد :

 

الف- دانش زیر بنائی (دروس اصلی پایه): ۶ واحد

ب- دانش عملیات تخصصی (دروس اصلی تخصصی): ۹ واحد

پ- دانش یک حوزه تخصصی (دروس اختیاری): ۹ واحد

ج- سمینار و روش تحقیق در فناوری اطلاعات: ۲ واحد

د- پروژه کارشناسی ارشد: ۶ واحد

 

آزمون سراسری برای این کد رشته در یک نوبت، انجام میشود. داوطلب باید در جلسه آزمون به سوالات دروس زبان، دروس مشترک وچهار درس دیگر پاسخ دهد. در آزمون سراسری فقط یک دفترچه به داوطلب داده میشود و داوطلب میتواند در 180 دقیقه به هر تعداد سوال و به هر ترتیب دلخواهی پاسخ دهد. ترتیب سوالات در دفترچه و زمان پاسخگویی در جدول زیر آمده است .

معرفی گرایشهای مهندسی فناوری اطلاعات در مقطع کارشناسی ارشد به همراه معرفی بازار کار:

 

* شبکه های کامپیوتری

 

این گرایش از رشته IT در سرتاسر دنیا زیررشته ای از گرایش مهندسی کامپیوتر و مخابرات تلقی می‌شود و از لحاظ کاربردی پیشینه طولانی تری نسبت به دیگر گرایش‌های فن آوری اطلاعات دارد. متخصین شبکه های کامپیوتری قادر خواهند با توانایی های  برگرفته از تحصیلات خود در این زمینه فعالیت های گوناگونی را انجام داده و در حرفه های متفاوت و متنوعی مشغول به خدمت رسانی شوند. از جمله این دانش‌های کاربردی این گرایش می‌توان به موارد مهمی همچون طراحی و پیکربندی و پیاده سازی شبکه های کامپیوتری و برنامه نویسی شبکه اشاره کرد. امنیت در شبکه های کامپیوتری از دیگر مباحثی است که در قالب تعلیمات مرتبط با این گرایش قرار می‌گیرد. مهندسان گرایش شبکه های کامپیوتری همچنین قادر خواهند بود با مهندسان گرایش های دیگر مثل تجارت الکترونیک در زمینه بسترسازی برای فعالیت‌هایشان، همکاری کنند. ساختن برنامه های تحت شبکه اینترینت جهانی یا web و پیاده سازی سیستم‌های توزیع شده (مانند پایگاه داده های توزیع شده یا سیستم عاملهای توزیع شده) از دیگر فعالیت‌هایی است که به کارشناسان محصل در این گرایش آموزش داده می‌شود.

 

 

* تجارت الکترونیک و سیستم های چند رسانه‌ایی

 

تجارت الکترونیک با استفاده از شبکه های رایانه ای، معاملات تجاری را در مراحل گوناگون آن مانند طراحی، تولید، خرید و فروش و تحویل، ساده نموده و به آن سرعت می بخشد. عبارت «تجارت الکترونیک» دربرگیرنده هر گونه تجارت و تعامل مدیریتی است که با استفاده از فن آوری اطلاعات و ارتباطات صورت می گیرد. هدف از این دوره ارائه درکی مناسب از فناوری‌های مرتبط با شبکه های کامپیوتری، مهارت در طراحی و تولید سیستم‌های مالی مدیا برای توزیع در سطح شبکه و آگاهی از ابزارها و روشهای مودنیاز برای تغییر وظایف تجارتی و مدیریتی از طریق انجام معاملات به صورت الکترونیکی است. دوره کارشناسی ارشد رشته تجارت الکترونیک فارغ التحصیلانی کاردان با دانش فنی، مهارتهای خلاق و توانایی تجاری خلق می کند تا بتوانند از پتانسیل عظیم بازاریابی در شبکه های رایانه ای بهره برداری نمایند.

 

 

* فناوری اطلاعات

 

رشته فناوری اطلاعات دانشی را به مخاطب منتقل می‌کند که طی آن روش‌های جمع‌آوری اطلاعات، استفاده و انتقال آن میسر شود. مطالعه، طراحی، ساخت، راه‌اندازی، نگهداری سیستم‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، جمع‌آوری، سازمان‌دهی، طبقه‌بندی و انتقال اطلاعات مهم‌ترین اهدافی است که مهندسی فناوری اطلاعات آن را دنبال می‌کند. مهم‌ترین توانمندی دانش‌آموختگان این رشته، استفاده صحیح و بهره‌برداری به‌موقع از اطلاعات است. در عصری که به‌سر می‌بریم فناوری اطلاعات یکی از عمده‌ترین  محورهای تحول و توسعه در دنیا محسوب می‌شود. امروزه دستاوردهای ناشی از فناوری اطلاعات چنان با زندگی مردم تلفیق شده است که توقف در مسیر آن باعث ایجاد اختلال در جامعه و حتی رفاه و آسایش مردم می‌شود. از این‌رو بسیاری از کشورها جهت عمومیت بخشیدن به استفاده از فناوری اطلاعات دست به اقدامات خرد و کلانی زده‌اند که آموزش آکادمیک فناوری اطلاعات یکی از این موارد است. رشته فناوری اطلاعات در دوره کارشناسی ارشد ضمن تکمیل مدیریت پروژه به ارایه راه‌حل‌های مناسب برای مسایل پیچیده سازمانی می‌پردازد.

 

 

 * مدیریت سیستمهای اطلاعاتی و امنیت اطلاعات

 

با توجه به افزایش وابستگی به تکنولوژِی اطلاعات و ارتباطات دردولت الکترونیک و خطراتی که دراستفاده از آن با آنها مواجه هستیم مانند برنامه های مخرب ویروسها، حمله نفوذ گران و سارقان، حملات Dos و DDos و نیاز به متخصصینی که بتوانند جلوی اینگونه خطرات را بگیرند و یا در صورت بروز سیستم ها را سریعا ریکاوری کنند بسیار احساس می شود. بنا بر گزارش Gartner بین رشته های IT این رشته بیشترین رشد را در سال ۲۰۰۵ داشته است که خود گواهی بر اهمیت و ضرورت امنیت اطلاعات در شرکت ها و سازمان ها می باشد.

 

 

* زمینه‌های اشتغال

 

با توجه به گسترش روزافزون دنیای کامپیوتر امروزه بیش از هر زمان دیگری نیاز به متخصصان کامپیوتر احساس می‌شود. امروزه یک مهندس کامپیوتر اگر علاقمند به کار باشد، هیچ وقت با مشکل بیکاری روبه رو نمی‌شود. به خصوص مهندسین نرم افزار فرصت‌های شغلی بیشتری داشته و برای کارکردن نیاز به امکانات و تجهیزات زیادی ندارند. فرصت‌های شغلی این رشته به حدی گسترده و متعدد است که نه تنها فارغ التحصیلان این رشته به راحتی جذب بازار کار می شوند بلکه دانشجویان دو سال آخر این رشته نیز می توانند وارد بازار کار شده و فعالیت کنند. برای مهندسین سخت افزار هم امکان کار در شرکت‌های تولید کننده قطعات و دستگاه‌ها و مراکز صنعتی تولیدی بسیار فراهم است و از نظر سطح درآمدی هم با توجه به دانش و پشتکار شخصی در حد قابل قبول و ایده آلی قرار دارند. از طرفی با توجه به استفاده روزافزون از شبکه اینترنت زمینه کار در این موضوع نیز بسیار مهیاست.

 

 

 

بازار کار در خارج از کشور

 

پیش از هر چیز شایان ذکر است که به دلیل نزدیکی میدان‌های فعالیت در هر دو رشته مهندسی کامپیوتر و IT ، بازار کار و فعالیت‌های اقتصادی نیز در این دو رشته بسیار به یکدیگر نزدیک است و داوطلبین کار در خارج نه بر اساس یکی از این دو رشته تحصیلی بلکه بر پایه توانایی‌های فردی می‌توانند گوی سبقت را جهت در اختیار گرفتن شغل (مسلما مرتبط با کامپیوتر) بربایند.

 

رشته‌های مهندسی سخت افزار، نرم افزار و IT (آنچه به عنوان IT در کشور ما تدریس می‌شود) در خارج از این مرزها به عنوان مجموعه‌ی مهندسی کامپیوتر شناخته می‌شوند که این مجموعه طبق آمارگیری‌های اخیر (تاریخ آمارگیری: 2007 ) پر درآمدترین رشته دانشگاهی محسوب می‌شود که بیشترین درآمد را عاید فارغ التحصیلان خود می‌کند. رقم تخمینی ۱۰۴ هزار دلار در سال برای افراد با سابقه کاری ۱۰ سال به بالا گواه بر این نکته است که دانشجویان این رشته با تلاش و پشتکار می‌توانند آینده موفقی را برای خود در خارج از کشور رقم بزنند. آمار بیکاری در این رشته نیز نسبت به بسیاری از رشته‌ها بسیار کمتر است و حتی طبق آمار اعلام شده دانشجویانی که هنوز تحصیل خود را نیز به پایان نرسانده‌اند هم می‌توانند در حین تحصیل، شاغل یکی از میدان‌های کاری مرتبط با این رشته شده و به بهبود وضع اقتصادی خود در کنار فرآگیری این علوم، بپردازند. کشورهای آلمان و آمریکا از جمله بزرگترین پذیرندگان مهندسین کامپیوتر و کشورهای هند و ژاپن هم بزرگترین صادرکنندگان آن‌ها محسوب می‌شوند. این در حالیست که بعد از آلمان کشورهای غرب اروپا، اسکاندیناوی و خاورمیانه گزینه‌های مناسب و دردسترس‌تری برای دانشجویانی که قصد عزیمت از کشور جهت کار و فعالیت در کشورهای دیگر را دارند، است.

 

* بازار کار رشته مهندسی فناوری اطلاعات

 

۱- مطالعه، بررسی و امکان سنجی سخت افزار، شبکه و نرم افزار مورد نیاز

 

۲- جمع آوری، سازمان دهی، طبقه بندی اطلاعات

 

۳- ایجاد و نگهداری نرم افزارهای مورد نیاز مانند پست فارسی و ابزار جستجوی اطلاعات فارسی

 

۴- طراحی و پیاده سازی شبکه های محلی

 

۵- مطالعه و بررسی ابزار مخابراتی مناسب برای انتقال اطلاعات

 

۶- مطالعه و بررسی سیستم‌های نرم افزاری مناسب برای سازماندهی و استفاده از اطلاعات مانند سیستم‌های عامل و سیستم‌های بانک اطلاعاتی

 

۷- مطالعه و شناسایی شیوه‌های جدید برای اطلاع رسانی

 

* بازار کار رشته امنیت

 

۱- تولید محصولات نرم افزاری و سخت افزاری مانند:

 

- دیوار آتش ( fire walls )

 

- سیستمهای کنترل نفوذ ( Honey pots )

 

- سیستمهای تشخیص نفوذ ( IDS & IPS )

 

- سیستمهای پالایش ( Filters )

 

2- فراهم سازی امنیت لازم برای تراکنش‌های مالی بانک‌ها

 

۳- فعالیت در مراکز داده و شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت برای تامین امنیت سرورها

 

* بازار کار رشته تجارت الکترونیک

 

۱- فعالیت در بانک‌ها حول محور پول الکترونیک مانند:

 

- بانکداری اینترنتی

 

- بانکداری از طریق موبایل

 

۲- ایجاد سایت‌های ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیک

 

* مکان‌هایی که در ایران می توان در آن‌ها مشغول به کار شد :

 

۱- شرکت‌های نرم افزاری مانند همکاران سیستم و پرورش داده‌ها

 

۲- شرکت‌های سخت افزاری

 

۳- شرکت‌های ارتباطی و شبکه

 

۴- شرکت‌های مخابراتی

 

۵- شرکت‌های تجاری مانند بانک‌ها و دیگر موسسات مالی و اعتباری

 

 

 

مشاغل مربوط به مهندسی فناوری اطلاعات :

 

نرم افزار مدیر توسعه ،برنامه با سیستم عامل متخصص ،کاربرد تحلیلگران پشتیبانی ،مدیر برنامه های کاربردی ،تحلیلگر فرآیند کسب و کار ،کسب و کار مورد نیاز تحلیلگر ،تحلیلگر سیستم های کسب و کار،افسر ارشد اطلاعات ،مدیر تکنولوژی افسر ،مدیر پایگاه ،بانک اطلاعات تحلیلگران ،پایگاه پاسخ،تکنسین کامپیوتر،مدیر فناوری اطلاعات ،جی ای اس مدیر،تکنسین سخت افزار ،راهنما مدیریت ،راهنما تکنسین،زیرساخت های مدیریت ،معماری فناوری اطلاعات ،

 

 

مدیریت فناوری اطلاعات ،مدیر شبکه ،مهندس شبکه ،مدیر شبکه، تکنسین شبکه ،مدیریت عملیات ،تکنسین کامپیوتر ،برنامه نویس تحلیلگر ،برنامه نویس ،مدیر پروژه ،مدیر تدارکات ،تضمین کیفیت تحلیلگر ،مدیر تضمین کیفیت ،مدیریت امنیت ،مدیر سرور ،مهندس نرم افزار،تحلیلگر سیستم

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد ماماییx

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسیx

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد مجموعه روانشناسی 1x

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد مجموعه علوم تربیتی 1x

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد مجموعه علوم تربیتی 2x

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد مجموعه علوم تربیتی 3x

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد مدیریتx

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانیx

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانیx

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد مدیریت دولتیx

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد مدیریت دولتی دانشگاه پیام نورx

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد مدیریت مالیx

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد مشاورهx

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد معماریx

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد مهندسی صنایعx

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد مهندسی علوم وصنایع غذاییx

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد مهندسی ومدیریت ساختx

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوترx

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد نانوتکنولوژیx

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد نانوتکنولوژی پزشکیx

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد نرم افزارx

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد نرم افزار کامپیوترx

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد نساجیx

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد نظارت بر امور داروییx

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد نفتx

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد نقاشیx

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد نقشه برداریx

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد هتلداریx

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد هماتولوژیx

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات دانشگاه آزادx

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات 93x

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات 94x

·         منابع کنکور کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعاتx

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد رشته مهندسی فناوری اطلاعاتx

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد رشته مهندسی فناوری اطلاعاتx

·         دانلود منابع آزمون کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعاتx

·         منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته مهندسی فناوری اطلاعاتx

·         منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته ی it مهندسی فناوری اطلاعاتx

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعاتx

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد هنرx

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد هنر دانشگاه آزادx

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد هنر نقاشیx

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد هنرهای تصویری وطراحیx

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد هنرهای ساخت ومعماریx

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد هواشناسیx

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد هوافضاx

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد هوش مصنوعیx

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشتx

·         منابع آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 96

 

 

  • ۹۶/۰۷/۲۵
  • منابع آزمون کارشناسی ارشد فنی و مهندسی منابع آزمون کارشناسی ارشد فنی و مهندسی

دانلود منابع آزمون کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات

منابع آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد رشته مهندسی فناوری اطلاعات

منابع آزمون کارشناسی ارشد رشته مهندسی فناوری اطلاعات

منابع آزمون کارشناسی ارشد مامایی

منابع آزمون کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی

منابع آزمون کارشناسی ارشد مجموعه روانشناسی 1

منابع آزمون کارشناسی ارشد مجموعه علوم تربیتی 1

منابع آزمون کارشناسی ارشد مجموعه علوم تربیتی 2

منابع آزمون کارشناسی ارشد مجموعه علوم تربیتی 3

منابع آزمون کارشناسی ارشد مدیریت

منابع آزمون کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی

منابع آزمون کارشناسی ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی

منابع آزمون کارشناسی ارشد مدیریت دولتی

منابع آزمون کارشناسی ارشد مدیریت دولتی دانشگاه پیام نور

منابع آزمون کارشناسی ارشد مدیریت مالی

منابع آزمون کارشناسی ارشد مشاوره

منابع آزمون کارشناسی ارشد معماری

منابع آزمون کارشناسی ارشد مهندسی صنایع

منابع آزمون کارشناسی ارشد مهندسی علوم وصنایع غذایی

منابع آزمون کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات

منابع آزمون کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات 93

منابع آزمون کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات 94

منابع آزمون کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات دانشگاه آزاد

منابع آزمون کارشناسی ارشد مهندسی ومدیریت ساخت

منابع آزمون کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر

منابع آزمون کارشناسی ارشد نانوتکنولوژی

منابع آزمون کارشناسی ارشد نانوتکنولوژی پزشکی

منابع آزمون کارشناسی ارشد نرم افزار

منابع آزمون کارشناسی ارشد نرم افزار کامپیوتر

منابع آزمون کارشناسی ارشد نساجی

منابع آزمون کارشناسی ارشد نظارت بر امور دارویی

منابع آزمون کارشناسی ارشد نفت

منابع آزمون کارشناسی ارشد نقاشی

منابع آزمون کارشناسی ارشد نقشه برداری

منابع آزمون کارشناسی ارشد هتلداری

منابع آزمون کارشناسی ارشد هماتولوژی

منابع آزمون کارشناسی ارشد هنر

منابع آزمون کارشناسی ارشد هنر دانشگاه آزاد

منابع آزمون کارشناسی ارشد هنر نقاشی

منابع آزمون کارشناسی ارشد هنرهای تصویری وطراحی

منابع آزمون کارشناسی ارشد هنرهای ساخت ومعماری

منابع آزمون کارشناسی ارشد هواشناسی

منابع آزمون کارشناسی ارشد هوافضا

منابع آزمون کارشناسی ارشد هوش مصنوعی

منابع آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

منابع آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 96

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته مهندسی فناوری اطلاعات

منابع کنکور کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات

منابع کنکور کارشناسی ارشد – رشته ی it مهندسی فناوری اطلاعات

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی